Ringkonnakoolitus, tuntud ka kui “fbw koolitus” (Full Body Workout), on mõeldud algajatele ja arenenud inimestele, kes tunnevad kõrget treeningu intensiivsust ja terviklikku lähenemist enesearengule. See treening hõlmab vähemalt ühe treeningu läbiviimist kõigil suurematel lihasrühmadel igal treeningu ajal. Selle tulemusena töötab koolitusel suhteliselt kõrge südame löögisagedus ja väsimus. Algajatele on soovitatav alustada väiksemate jaamade ja laadimisega vastavalt teie eelistustele. See hoiab ära vigastuste ja ebaõigete liikumismustrite omandamise. Sellise väljaõppe üle otsustades võite olla kindel, et parandate oma keha tõhusust, koordineerimist ja tugevust. Terviklik lähenemisviis arenguküsimustele muudab perifeerse hariduse üheks kõige sagedamini koolitajate valikul. Sellise töö eeliseks on võime teostada järgmisi harjutusi kodus ilma erivarustuse vajaduseta. See võimaldab samaaegselt vabalt ja tõhusalt manipuleerida valitud harjutusi ja koormusi. Koolituste mitmekesistamine töö kuu jooksul võimaldab teil saavutada paremaid tulemusi ja saada õppetöös rohkem rõõmu.
Põhilised eeldused
Täiskasvanute koolituse suurepärane eelis on võime valida harjutusi vastavalt koolituse eelistustele. Nende valikut ei ole rangelt määratletud, nii et saate keskenduda konkreetsele poolele igale treeningule, jätmata kõrvale teiste elementide väljaõpet. See on ideaalne lahendus algajatele. Näiteks kui meil on nõrk-tagasi lihased ja tugeva rindkere, võime rihvelt tõmmata ja sõudmist kombineerida klassikaliste push-upidega. 2: 1 süsteem võimaldab teil läbi viia tõhusa ringkoolituse, sealhulgas nõrgema poole.
Kuidas peaks koolitus välja nägema?
Perifeersete koolituste peamine eeldus on suur intensiivsus ja lühike tööaeg. Enamikul juhtudel piisab 30 või 40 minuti pikkust tahkest töödest, et väseda ja stimuleerida keha arenemist. Selline lühike koolitus tõhusalt ühendab jõutreeningu ja südameõppe. Tulemuseks on uskumatult kiire koolituse eesmärgid. Ärge unustage, et koolitusel on kõik ülemised lihasosad, st:
- rind (nt pinkivahendid või Rootsi pumbad)
- tagasi (nt tõmblukk või torso sõudmine)
- praamid (näiteks sõjaväe pigistamine või külghalli tõstmine)
- bicepsid (nt painutage rihmaratast istudes istudes või painutage hantlit)
- triceps (nt prantsuse pigistatav või tõmmates ülemine tõmbekaabel)
- kõhupiirkond (nt puurist põlvede tõmbamine riba rippuvas asendis või matt lühis)
Ja alumised lihasosad, see tähendab:
- nelinurksete lihastega (nt telkimine bändidega tagant või hüpikaknad)
- kahepoolsed reie lihased (nt surnud klassikaline string või sirgete jalgade süvend)
- isaaktilise sääreluu rühma – poolbukaalse lihase ja pooljuukide (nt palli tõmbamine)
- sääreluu lihased (nt jalgsi põlvede või puusa tursega säilivate kummidega)
- kolmepoelised vasikad (nt astmetega varvaste astumine või kraanaga sirgendamine)
Nende harjutuste koondamine ühte ringi, võttes arvesse lühikest vaheaega, tõhusalt ja tõhusalt üle kogu keha ühe treeningu jooksul. Treeningu ajal on südame löögisageduse monitori abil südame jälgimine väärt. See võimaldab teil määrata südame löögisageduse intensiivsust ja kohandada koormust oma keerukuse tasemele. Südame löögisageduse reguleerimise abil saame manipuleerida jõupingutusi igal ajahetkel (hapnik ja anaeroobne vahemik), tehes seega edusamme nädalast nädalasse.
Millal ei soovitata perifeerset treeningut?
Algajatele ei soovitata ringikujulist koolitust, mis koosneb mitmest ühisest harjutusest ega katkestustest. Suure intensiivsusega harjutuste raskus võib olla keeruline kombinatsioon, mis võib lõppkokkuvõttes põhjustada vigastusi. Olukord on erinev juhul, kui kombineeritakse perifeerset väljaõpet masinatega teostatud harjutustega, mis ei nõua harjutuste sooritamist ja kehasuudatuse kontrollimist.
Kes koolitab, kelle jaoks?
Eelkõige neile, kes soovivad kiireid ja tõhusaid koolitusi. Mitme harjutuse kombineerimine ühes vooluringis võimaldab teil kogu keha tõhusalt tugevdada, parandada stabiliseerumist ja motoorikat. See on ideaalne lahendus hõivatud inimestele, kes ei meeldi tarbetult pausidega aega raisata. Tasub meeles pidada, et koolituse kvaliteet sõltub seeria vahede pikkusest ja harjutuste valikust.