Koolitus jõusaalis algajatele on suurepärane füüsiline tegevus. See võimaldab vabastada endorfiine ja dopamiini. Tema populaarsus on viimastel aastatel oluliselt suurenenud. See on seotud korrapärase füüsilise tegevuse eeliste tundmaõppimisega. Sellepärast otsustavad paljud inimesed hakata töötama oma joonisel. Esimesed hetked uues kohas võivad olla pingelised, mis tähendab, et paljud inimesed lükka külastuse hiljem ja hiljem edasi. Kui jõuate jõusaali jõudmisele, lugege seda artiklit, et vältida põhilisi vigu ja leida tee uue reaalsuse lihtsamaks.
Jõusaal – kuidas alustada treeningut?
Esiteks on vaja soojenemist. Selleks sobivad ideaalselt sobivad seadmed nagu jalgratas, jooksulint või samm. Siis tasub keskenduda dünaamiline venitamine, või mis tahes wymachach, odmachach, nõlvadel, squats, pajacykach ja mobilisatsioone üksikute lihasgruppide. Tõhus töö selle aja jooksul võimaldab paremini aktiveerida lihaseid, kõõluseid ja liigeseid. Robust soojenduseks kasutamine võimaldab suuremat valikut algatusel iga liikumine, mis väljendub parema kontraktsiooni ja lõõgastumiseks ning selle tulemusena lihase hüpertroofia (kasv ja areng). Soojendus takistab vigastusi, võimaldades meie kehal jõupingutustega edukalt kohaneda.
Mis on optimaalne koolitusaeg?
Sõltuvalt edutamise tasemest ja koolituse eesmärkidest määratakse optimaalne koolitusaeg. Esialgsel perioodil on efektiga seotud aja jooksul piisav mõju ühe või poole tunni jooksul. Esiteks soojendada 10-15 minutit, seejärel 40-60 minutit harjutamiseks ja lõpus treeningut südame (jooksulint, stepper, jalgratas, sõudja). Selline koolitus kolm korda nädalas annab positiivseid tulemusi rasvade põletamise, heaolu parandamise, üldise sobivuse suurendamise ja õige liikumismustri loomise.
Masinad või tasuta kaal?
See on küsimus, mida iga algaja jõutreeningut vajab nägu. Me võime märkimisväärselt rohkem kasu õppida vabade raskuste puhul. Me kohandada õige liikumise mustrid, tugevdades samal ajal kogu keha, parandada kooskõlastamist ja stabiliseerimise keha ja koolitada tõhusamalt, tõlkimine tegevuse läbi jõusaalis oma igapäevast liikumist. Vaba kaaluga harjutused ei ole lihtsad. Et korralikult ei neid pea meeles, et õigesti määrata keha, st. Pinge kõhulihastest ja tuharad, alla noad, jalg neutraalse positsiooni välise rotatsiooni (nn. Kruvides jalad). Parim lahendus on kasutada treeneri või kogenud kolleegi abi. Õige mustriõppimine võimaldab paljude aastate jooksul väljaõpet ilma vigastusteta vigastada. Nende sammude abil läheme algusest kõrgemale tasemele.
Masinatreening võib täiendada või soojeneda. See võimaldab teil töötada ohutul liikumisel ja aktiveerida oma lihaseid jõupingutuste jaoks. Pikemas perspektiivis ei anna see siiski selliseid efekte nagu vabade kaalude väljaõpe. Seda soovitatakse peamiselt inimestele, kes alustavad füüsilist aktiivsust.
Valige kogu keha koolitus või jagatud väljaõpe?
Esialgsel perioodil on kindlasti rohkem soovitatav kogu keha koolitus, mis toimub ühes treeningus. See võimaldab teil aktiveerida suurema hulga lihaskiude, mis aitab kaasa kogu keha harmoonilisele kasvule. Ringkonnakoolitus, mida viiakse läbi kolm korda nädalas, võimaldab teil treenida iga lihasrühma sagedamini. See soodustab keha kohandamist ja kiirendab õigete liikumismustrite õpetamist. Jagatud väljaõpe on reserveeritud enam arenenud mängijatele, kes soovivad keskenduda peamiselt lihaste tundlikkusele ja keha spetsiifilistele osadele.
Kuidas valmistuda koolituseks?
Real koolitus algab juba üks või kaks tundi enne jõusaali sisenemist. Selleks peaksime sööma meie viimast eelõhtul toitu. On oluline, et see sisaldab süsivesikuid, valke ja rasvu, mille nähtav eelis on esimene. Sobivate süsivesikute koguse tarbimine võimaldab meil võtta meie keha lihaste glükogeeniga, mis põletab treeningu ajal. Tänu sellele on meil tõhus õppetöö. Enne treeningut võite juua kohvi. Tasub meeles pidada sobivat vedelikku, mis mõjutab ka harjutuste kvaliteeti. Päeva jooksul peaksite jooma ühe kuni kolme liitri veel veest.
Loomulikult peaksite võtma spordirõivaste, vahetama kingi, pudeli veel veega ja rätikuga. Samuti peaks saama lihtsa trennijärgseks sisaldava toidu süsivesikute, mis käivitab plahvatuse insuliini organismis (Regenereerimisprotsess). See võib olla näiteks banaan, õun või treeningujärgne loksutamine.
Pange koolituspäevikule
Koolitusplaani koostamisel on väärt päevikut, kus me registreerime kõik meie edusammud. Esimesel lehel tasub kogu koolitusplaan salvestada ja seejärel järjestikku lisada korduste arv, seeria arv ja kaal. See on meetod, mis, hoolimata tõhususest, on kasutusel vähesel arvul inimestel. Teie tulemuste hoolikas salvestamine võimaldab teil näha edusamme pärast kahe esimese töötunni möödumist. Samuti võimaldab see tõhusamalt manipuleerida koolituskoormusega ja tõhusamalt teie nõrkade külgedega töötamist. Just salvestada iga rida komponente, mis ei ole täielikult rahul (põlved allakäik sees kükitama või puudumine sirgeks tagasi jõutõmme).